DOG FITNESS

Dog Fitness to różnorodne treningi dla psów, wspierające ich zdrowy i wszechstronny rozwój. Podczas zajęć wykorzystywany jest szeroki wybór akcesoriów, m.in. piłki, orzeszki do rehabilitacji, równoważnie, poduszki sensomotoryczne. Trening trwa od 30 do 60 minut. Zaczyna się rozgrzewką, a kończy stretchingiem z rozluźnieniem powięzi.

Dog Fitness to trening nie tylko ciała, ale i umysłu. Zajęcia poprawiają kondycję fizyczną, ale także stanowią dużą dawkę stymulacji intelektualnej. Wśród pozytywnych efektów wyróżnić można lepsze radzenie sobie ze stresem, umiejętność odpowiedniego obciążania kończyn oraz wzmocnienie mięśni głębokich. Dzięki temu zwierzę może dłużej cieszyć się dobrym stanem zdrowia, zmniejsza się również ryzyko schorzeń układu ruchu.

Psy biorące udział w psich sportach takich jak agility, frisbee, obedience również mogą skorzystać z zajęć Dog Fitness. Treningi zwiększają świadomość ciała, zmniejszają natomiast ryzyko kontuzji. Trening na ruchomych powierzchniach uczy psa kontrolować stres, co niewątpliwie przydaje się podczas startów na zawodach, choć również podczas tak codziennych sytuacjach, jak wizyta u weterynarza.

W treningach nie powinny uczestniczyć psy młode (do 6-go miesiąca życia), oraz psy z zaawansowanymi chorobami stawowymi.